معرفی دو سرویس فوق العاده

قبلا اینجا راجع به XDrive نوشته بودم و اینکه چه برنامه به درد بخوری است. اما متاسفانه XDrive به زودی تعطیل خواهد شد و من در به در دنبال یک سرویس مشابه بودم که در نهایت به دو مورد زیر برخوردم:

1) Mozy: این سرویس به شدت شبیه XDrive است و قابلیتهای مشابهی دارد: بک آپ گرفتن از فایل‏های شما به صورت خودکار و آنلاین بدون دخالت دست! تنها کاری که باید بکنید این است که نرم افزار مربوطه را نصب کنید و بقیه امور را به آن بسپارید. هر چند به خوبی XDrive نیست و همه امکانات آن را ندارد، اما به شدت مفید است.

2) DropBox: دنبال فضای مجانی روی وب هستید که سریع و راحت باشد و فایل‏هایتان را هم بعد از مدتی پاک نکند؟ بدون شک DropBox پاسخ شماست! DropBox یک فضای مجازی برای شما درست می کند که به صورت یک فولدر در رایانه شما نمایش داده می شود. برای آپلود فایل در این فضا، کافی است فایل ها را درون این فولدر کپی کنید و تمام! اگر نرم افزار مربوطه را روی چند رایانه نصب کرده باشید، تغییرات انجام شده روی فایل‏هایتان روی تمام رایانه‏ها قابل مشاهده خواهد بود و به صورت همزمان اعمال می‏شود. در ضمن اگر هم دلتان خواست برخی فایل‏هایتان عمومی باشند و آن‏ها را با دیگران به اشتراک بگذارید، با کلیک روی هر فایل لینکش در اختیار شما قرار می‏گیرد و می‏توانید آن را به هر کس که می‏خواهید بدهید.

من خیلی وقت نیست ازش استفاده می‏کنم ولی در همین مدت اندک می‏توانم به جرات ادعا کنم یکی از بهترین سرویس‎هایی است که در اینترنت دیده‏ام. اگر الان نروید و با افتتاح یک حساب کاربری این سرویس را تجربه نکنید واقعا نصف عمرتان بر فناست!

در ضمن در تیمی که DropBox را درست کرده‏اند نام یک ایرانی هم دیده می‏شود که گویا سال آخر MIT را ول کرده‏ است و به این پروژه چسبیده است! همین‏طوری گفتم در جریان باشید!

/ 1 نظر / 28 بازدید
تی بگ!

گاهی نوشته هات مثل تبلیغ بازرگانی میشه!! ولی ممنون از اطلاع رسانی! بعضی هاش واقعا بدرد بخورن...[دست]