سناریوی سوم

الان داشتم به این فکر می کردم یک سناریوی سومی نیز بعد از دو سناریوی فوق وجود دارد که به نظرم بسیار محتمل هم هست و آن بیچاره شدن آن دانشجوی دختر در درجه اول و باقی کسانی که فیلم و عکس و ... گرفته اند در درجات بعدی!

منظورم از بیچاره شدن هم از این بیچاره شدن های بی دلیل و صوری نیست، که من با یک نفر حال نمی کنم و دنبال بهانه ام که پس کلاهت کو!؟ از این بیچاره شدن ها کاملا قانونی است.

واضح تر بگویم. از زدن اتهام ارتباط جنسی تا اثباتش کلی فاصله است. چه برسد به زدن اتهام نیت به برقراری ارتباط جنسی. ممکن است بگویید خوب اینجا مدرک هست، صدای آقای معاون ضبط شده است. اما تا جایی که سواد ناقص من اجازه می دهد، صدای ضبط شده حداقل در دادگاه وجاهت قانونی ندارد.

به علاوه، گویا کمین کردن برای یک نفر جهت مچ گیری هم مشکل قانونی دارد! این یکی را مطمئن نیستم اما یادم هست وقتی داخل مسجد دانشگاه دزد پیدا شده بود، منطقی ترین راه این بود که برایش طعمه بگذارند و منتظر باشند که دزد طعمه را بردارد و آن وقت مچش را بگیرند. و همین اتفاق هم افتاد! ولی وقتی بچه ها می خواستند بروند آگاهی، مشاور حقوقی (یا یک همچین چیزی!) دانشگاه -که یک سرهنگ بازنشسته ی نیروی انتظامی است- گفت آنجا نگویید از قبل به قصد کمین طعمه گذاشته بودیم! گیر قانونی دارد و آقا دزده می تواند تازه شکایت هم بکند! بگویید تصادفا دیدیم که طرف کیف پول را برداشته است.

فکرش را بکنید کلی از این سوراخ سمبه های قانونی وجود دارد که باعث می شود یک نفر - حتی اگر مرتکب این عمل هم شده باشد- بتواند از اتهامش تبرئه شود، به خصوص اگر به چم و خم کار وارد باشد. حالا حسابش را بکنید معاون دانشجویی دانشگاه زنجان رفت دادگاه و بی گناه یا با گناه تبرئه شد. حالا منظورم از بیچاره شدن را می فهمید؟!

 

/ 4 نظر / 11 بازدید
حمیدرضا , نسرین

سلام ................ آره راست میگی اینقدر توی قوانین ما راه دررو وجود داره که نگو و نپرس ............. اما خب فکر کنم با این موضوع برخورد میشه چون خیلی صدا کرده ........... موفق و پیروز باشی

رها

سلام.چرا این همه کم پیدایین؟حرفای بی مخاطبتون بی گوینده شده!اگر کلمات مخاطب خویش را نیابند به آتش کشیده میشوند.نباید گذاشت کلمات به عدم فرو شوند وقتی میتوان آنها را از نیستی رها کرد .باید آنها را گفت وبا آنها هم کلام شد.خودتون گفتین آهای همه اونایی که میتونید اما نمیکنید واااای بر کم فروشان!راستی فارغ اتحصیلی تون رو تبریک میگم امیدوارم چه از ایران فرار کنید یا نکنید...همیشه وهرجا خودتون باشید فقط!

آریانا

خیلی وقت بود اینجا نیومده بودم و این پست هم قدیمی شده ولی با خوندنش یاد فیلم وکیل مدافع شیطان افتادم... اولین محاکمه اش خداکنه اینجا اینجوری نشه

دوست شما

در زندگي تو هر چيزي زاييده شعور تو است. اگر آگاهي‏ات دگرگون شود، محصولات و فرزندان آن هم دگرگون مي‏شوند. خوبي و بدي، بيماري و شفا، رنج و راحتي، فقر و ثروت، ضعف و قدرت، كوچكي و بزرگي و همه مظاهر زندگي و مرگ ناشي از نوع و فرم شعور است. خداوند بواسطه آنچه در ذهن و قلب توست، با تو رفتار مي‏كند، از تو مي‏گيرد و به تو مي‏بخشد.