آيا مزخرف است؟!

فرض کن يک روز فرشته ها جمع شوند به خدا بگويند‌ (که البته قبلا هم گفته اند گويا!):

«خدايا آخر اين چه بود آفريدی؟چه فايده ای برايت داشت؟!همه کار که ما می کرديم.اين هم که ...» بقيه اش را خودتان از حفظيد!

خدا چه جوابی بدهد خوب است؟!(غير از جوابی که قبلا داده بود!) (تذکر:خواستم يک جواب که خودم فکر می کردم جالب باشد را بنويسم موقع نوشتن حس بدی از چيزی که می خواستم بنويسم به من دست داد و چون به اين حس خودم خيلی تکيه می کنم ننوشتم!)

 

حالا فرض کن يک روز داری دعا  می کنی می گويی «خدايا تنها از تو کمک می خواهم و تنها تورا می پرستم».فرض کن جواب اينگونه بيايد:

-مگر کسی را غير از من هم داری؟!

-نه

-پس منت سر من نگذار!

چه حالی می شوی؟!حق ندارد چنين حرفی بزند؟!

بازهم مزخرف نوشتم؟!

/ 14 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
يوسفی

عظمت و رحمتش در همينه که میتونه اين کار و خيلی کارهاي ديگر رو بکنه اما نمی کنه..

حسام

وسيله؟!برای چی؟! اما در جوب اون دوستم که گفته من دچار خود درگيری می شوم.من حرفت را قبول دارم.منتها من به اين مسئله خيلی وقت است دچارم.صرفا ميزانش بيشتر شده است.البته من اسمش رو خوددرگيری نمی گذارم.وسطش نظرم عوض نميشه.اينجا من اصلا نظر واحدی ندارم که عوض شه.چيزی هست که فکر می کنم درست باشد منتهی اصلا رويش مطمئن نيستم.آنجا هم صرفا احساس بدي داشتم.حداقل از اينکه اين حرف را علنی بزنم يا نه احساس بدی داشتم و گرنه نظرم عوض نشد.

نگار نوجوان

به نظرم شما دچار وسواس در نيايش هستيد. من هم همين مرض رو دارم ولی نباس بهش توجه کرد! بابا خدا خودش تو قرآن گفته ايک نعبد و ...پس وقتی که می گيم ای خدايی که اين طور و آن طور هستی هم بايد بگه مگه خدای ديگه ای هم هست که مثلاْ فلان طور و بهمان طور باشه؟

حسام

به نظر من برای کسی که بخواد سر همچين کسی منت بگذاره نشان دادن قدرت لازمه.بعدش هم با اين حساب اينکه مياد يک قومی رو سنگبارونمی کنه واسه چی!؟

[-]

حسام جان!! ببين! آقا!حالا که چی؟يکی ما رو آفريده!خب ما برای بودن بهش نياز داريم!حالا اينکه اون بياد بگه که هی بنده!تو که غير از من کسی رو نداری!چه چيزی رو ثابت ميکنه؟ميخواد قدرتش و اصلا خودش رو برا ما ثابت کنه که چی بشه؟؟؟؟هان؟؟

[-]

به شدت!

000

وسيله ايه برای فهميدن جايگاه خودت تو اين دنيا. وگرنه کی گفته همه در جواب سوال: -مگر کسی را غير از من هم داری؟ واقعا ميگن نه!!! 000

[-]

قدرت نشون بده که چی بشه؟اون به اين بزرگی ميخواد قدرتش رو نشون ما بده؟؟بندش؟؟

حسام

جواب سوالت رو با يک سوال می دم.عذاب ميکنه که چی!؟می خواد قدرت به رخ بکشه؟!بلا می فرسته که چی؟!مگه بزرگ نيست؟!همين خدای بزرگ از تکبر خيلی بدش مياد هر کی يک کمی بخواد جلوش تکبر کنه می زندش زمين نه!؟که چی!؟ جواب اون سوالت با جواب اينها فکر کنم يکيه!

-

دوست عزيز در مورد اون خود درگيري شوخي كردم . من هم مثل خودتم . موفق باشي.