آن وقت ها

دبیرستان که بودم کسی تحویلم نمی گرفت(۱). اینکه کسی تحویل نمی گرفت اصلا برایم مهم نبود.

الان خیلی بیشتر از آن موقع تحویلم می گیرند. این تحویل هم اصلا برایم مهم نیست.

تنها فرقش این است که این دومی معذبم می کند.

برای همین است که دبیرستان خیلی خوشحال تر از الان بودم.

 

 

پی نوشت ها:

و برای همین است که جمع آن موقع را خیلی بیشتر از جمع های الان دوست دارم. حتی الان که بعد از مدت زیاد دور هم جمع می شویم با آنکه حرف زیادی نداریم با هم بزنیم حداقل معذب نیستم!

و برای همین است که هیچ وقت رفاقت های مرامی و اینها برایم جا نیافتادند. چون از همان موقع رفیق برایم کسی بوده است که دور هم حال می کنیم. هم من هم او. هر چقدر هم ناراحت باشیم بدون گفتن ناراحتی هایمان به هم خود به خود رفع می شدند.

و جالب تر از همه برایم این است که چقدر جنس افرادی که دور هم خوش بودیم با هم فرق داشت. علاقه ها، عقاید، سطح مالی، وضع تحصیلی، وضع فرهنگی و ... اگر الان بگویم چه کسانی آن موقع عضو یک گروه بودیم شاید باورتان نشود!

 

 

(۱)  البته الان هم خیلی تحویلم نمی گیرند. اما هر چه هست از دبیرستان بیشتر است! در مورد دبیرستان کلا خصلت جمعمان این طوری بود. بهترین تفریحمان این بود که بنشینیم دور هم به همدیگر تکه بیاندازیم و مسخره کنیم و بخندیم. هیچ کس هم ناراحت نمی شد. اوایل ورود به دانشگاه همه واقعا کف می کردند وقتی رفتار ما را با هم می دیدند. فکرمی کردند از دست همدیگر به شدت کفری هستیم که این طوری برخورد می کنیم!

 

 

 

/ 28 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
nazi khanoom

man hamishe dus daram tanha basham/shakhsiyataye mesle khodam kheili kaman/az 90%afrad motenafferam/behtarin dustam harfaye bimokhatabe/faghat/nainke mesle man bashe/vali benazaram kheili hame fekrash/harfash...hamechizesh bahale/aslan halam beham nemikhore/man khodamo mesle inja midunam/badam age nabasham dus daram va say mikonam injuri basham/chon inja binaghse/estesnast.

حسام

در جواب س ه: نه من از شما کامنتی را رد نکردم. نمی دانم چه شده است! شايد دستم خورده و مثلا پاک شده است. اما به هر حال عمدی در کار نبوده است. عذر می خواهم بابت ايراد پيش آمده.

منتقد

اينکه تحويل گرفتن مردم براتون مهم نيست خيلی خوبه ولی اينکه معذب ميشين خوب نيست .چرا آدم بايد از تحويل گرفته شدن معذب بشه ؟

رضا بخشی

سلام امير حسام عزيز. سال نو بهار نو مبارک. اميدوارم سالی خوش و خرم داشته باشی و در پناه حق هميشه سلامت و پايدار. با اجازه لينک دادم. سری هم به کلبه درويشی ما بزن. يا حق.

حسام

من اين طوری ام راستش. چون بعد از اينکه ازم تعريف می کنن فکر می کنم خيلی آدم خوبيم بعدش می بينم نيستم. بعد با خودم حال می کنم که چه خوب که برام مهم نبود تحويلش بعد دوباره بايد بزنم توی سر خودم که چقدر ضايعم که مغرور شدم و اين پروسه تکرار می شه تا خسته شم. ازم انرژی زيادی می بره واسه همين معذب می شم!

....

آپ نمی کنی؟!

س ه

خواهش می کنم٬ شما ببخشيد.

Dr

لينک من کو؟

حسام

اون گوشه ی سمت راست ديگه! عشق به زندگی!

آشنا

سلام ایولا خیلی حال بدی پیدا می کنم وقتی که یکی می خواد منو معرفی کنه اونوقت بعد از گفتن اسم و فامیلم می که: فلان جا درس می خونند رتبه شون شده این!!!! کفرم در میاد! اون 2 تا واژه که اسم منو تشکیل می دهند و این که کجا درس می خونم چقدر بد و کم منو معرفی می کنند. . .