کوچه گردی شبانه

در شهر بزرگ تهران همه جور آدمی پیدا می شود: پیر، جوان ، فقیر، غنی ، کم سواد ،پر سواد و ... . یکی از تضاد هایی که بسیاری از افراد این شهر بزگر را رنج می دهد تضاد بین فقیر و غنی است.اینکه یک عده از گرسنگی می میرند و یک عده از امراض ناشی از پرخوری ، هر انسانی را آزار می دهد. تبعات این آزار گاهی به صورت کمک کوچکی (اما ارزشمند) جلوه می کند که به دست نیازمندی می رسد.گاهی متاسفانه همراه با بی تفاوتی است و گاهی عمیق تر از این حرفهاست وباعث می شود انسان عمیق تر فکر کند و در پی راهی باشد تا در کم کردن این تضاد نقشی داشته باشد. احتمالا هیمن فرآیندی که عرض کردم زمانی برای عدهای از دانشجویان اتفاق افتاده است و آنها را به فکر تاسیس جمعیتی به نام "جمعیت اما علی " انداخته است. نمی خواهم خیلی راجع به خود جمعیت صحبت کنم.اگر مایل بودید سری به سایت آنها بزنید.موضوعی که راجع به آن قرار است صحبت کنم کاری است که جمعیت امام علی چند سالی است انجام می دهد به نام "کوچه گردی".در این برنامه شب های قدر افراد داوطلب آذوقه و مایحتاج خانواده های نیازمند را به منزل آنان می­رسانند تا یادآور کوچه گردی های شبانه فردی باشند که 1400 سال در عین اینکه خلیفه مسلمین بود با پای خود آذوقه را به نیازمندان می رسانید.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

فعالیت هایی که در این رابطه می توان انجام داد سوای بحث رساندن ارزاق به درب منازل کمک های مالی و جنسی ایت.همچنین اگر مایل باشید می توانید در جمع آوری کمک ها از دوستان و آشنایان و مساجد و ... همکاری کنید . کمک کردن در امر بسته بندی ارزاق یا شناسایی خانه های محرومین بخشی دیگر از فعالیتی است که می توانید جهت یاری انجام دهید.

مطمئن باشید وقت چندانی از شما نخواهد گرفت و وقتی را هم که صرف این عمل می کنید برایتان اینقدر مفید خواهد بود که از انجام دادن آن پشیمان نشوید (منظورم بحث های معمول در رابطه با اجر اخروی و این مسائل نیست.آن به جای خود .اما تاثیری که در زندگی دنیوی­تان خواهد داشت اصلا کوچک نیست به خصوص اگر نیازمندی ها را مستقیما مشاهده کنید). به هر صورت اگر مایل به همکاری بودید می توانید به سایت گروه سری بزنید یا اگر اطلاعات بیشتری خواستید به من ای میل بزنید یا برایم Off بگذارید تا اگر می توانستم بیشتر کمکتان کنم.راستی همین کار (یعنی تبلیغ اینترنتی یا تلفنی یا به هر صورتی) هم جزء کمک هایی است که می توانید انجام دهید. کسانی هستند که خیلی خوشحال خواهند شد اگر بفهمند هنوز افرادی هستند که آنها را فراموش نکرده اند.اگر می توان یک عده را خوشحال کرد آیا هیچ  دلیلی برای انجام ندادن این کار موجه است؟

 

 

 

/ 1 نظر / 4 بازدید
نگار نوجوان

سلام.از طرح خوشم اومد.البته منکه تهرانی نيستم ولی می تونم تبليغ و کمک کنم.اگه اجازه بديد عين متن شما رو بذارم تو وبلاگم!