چند نکته

۱- این ماجرای دست دادن آقای خاتمی با خانهای ایتالیایی هم دردسری شده است. فیلمش را می توانید اینجا ببینید.

سر این فیلم، کلی جار و جنجال و تظاهرات و ... راه انداخته اند. سوالی که همیشه در این مواقع مطرح می شود این است که کفن پوشان و معترضان عزیز به هنگاه طرح سوالات توهین آمیز نسبت به پیامبر و یا ماجرای دانشگاه رازی کرمانشاه کجا بودند؟! حالا بماند که دست دادن اصلا قابل مقایسه با توهین نیست حتی در میان خود روحانیان. به عنوان مثال امام موسی صدر همیشه با زنان دست می داده است. فقط تو ایران است که دست دادن حتی با یک پیرزن هشتاد ساله هم ایراد دارد ولو به قیمت کلی آبروریزی و مشکلات برای مملکت و مسئولین تمام شود. ماجرای آقای حداد عادل در بلژیک را که یادتان هست؟!

البته به نظرم آقای خاتمی می تواند مشکل را به راحتی حل کند. کافی است ثابت کند آنها معلمان کودکستان، آمادگی و کلاس اولش بودند!!!

۲ - دوستی دنبال کتابخانه های آنلاین می گشت که کتب فارسی داشته باشند. بد ندیدم لیستی از آنها را اینجا بگذارم که هم کتب فارسی را در بر بگیرد هم انگلیسی را. این لیست البته ناقص است و به مرور زمان تکمیل تر خواهد شد. ممنون می شوم اگر کسی جای دیگری را هم می شناسد بگوید تا به لیست اضافه کنم.

۳ - حماسه ی سوم تیرتان مبارک باد!

/ 14 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عليدی

اينا رو خواستم تو وبلاگم بنويسم که باز اندر شباهاتمون ديدم تو اينجا نوشتی گفتم تو کامنت بگم.

حسام

دقت کن از نظر من قضيه دست دادن اصلا بد نيست ها! دروغ گفتنش رو هم از اين جهت گفتم شرم آوره که خاتمی الان حداقل بين يک عده ی نسبتا زيادی محبوبيت خيلی زيادی و به قول تو وجاهت بسيار زيادی دارد. حتی اگر می آمد می گفت من دست دادم دلايلش را هم دارم مطمئن باش آب از آب تکان نمی خورد. منتها همان طور که گفتی شجاعت خاتمی هميشه کم بوده است. به نظر من بهتر بود يک مدت سکوت می کرد تا اين بلوا ها بخوابد بعد سر فرصت ادله اش را می آورد. مطمئنم نتيجه ی بهتری می داد. اين طوری تکذیبش به نوعی در رديف کارهای احمدی نژاد قرار می گيرد که فيلمش هست که می گويد من هاله نور داشتم بعد گفته مونتاژ کرده اند. راستش را بخوای من خودم خيلی دوست داشتم فيلم خاتمی مونتاژ باشد (نه به دليل زشت بودن دست دادن. به خاطر خودش که اذيت نشود) ولی خوب وقتی ديدم به نظرم خيلی واضح تر از آني است که بخواهد موناژ باشد! مونتاژ اين فيلم همان قدر سخت است که مونتاژ هاله ی نور احمدی نژاد. در کل نظرم اين است که صداقت درست است که خيلی جاها به شدت سخت است اما در نهايت هميشه به نفع تمام می شود.

علی ميرطار

موافقم خاتمی ريسک نميکند. به طرز عجيبی محافظهکار است و در اين موارد کم مياورد. پدرم از بچه آخوندی تعريف می کرد که خودش هم آخوند بود.( پدرش از مثکه از اون آيت الله های حسابی بود که اونقدر بزرگ بود پسر بچه آخوند ديده ميشد تا آخوند) بله اين حجت الاسلام هم با بانوان غربی دست ميداده و ميگفت بنده به حکم خودم عمل ميکنم حق تقليد ندارم در ضمن کسی هم حق تقليد از ايشون نداشت و ميگفت بدليل برداشت بی احترامی از طرف مقابل دست دادن جايز است. راستی تو سايت يکی از مراجع عظام چند روز پيش ديدم کسی سوال کرده بود که دانشجويی در کشور غربی است و در آنجا اگر دست ندهد به بی احترامی مشهور می شود چه کنم. جواب داده بودند دست دهيد. وقتی که دست دادن با بانوان غیر مسلمان در محافل خودمانی تر آقايان حل شده واقعا حرکت خاتمی من رو شگت زده ميکنه که تکذيب ميکنه.

حسام

امروز شرق را می خواندم. از برآیند نوشته هاش این طور بر می آمد که خاتمی دست دادن را تکذیب نکرده است. بلکه گفته آنجا آن قدر شلوغ بود که اصلا نفهمیدم. البته اين حرفش به نظرم چندان منطقی نيامد چون در مورد دست دادن دوم حداقل به نظر می رسد می فهمد که طرفش خانم است.

df

http://isna.ir/Main/NewsView.aspx?ID=News-946131

....

شايد صرفا اينقدر محافظه کاره چون خيلی بهتر از همه ی شما می دونه با چه آدمهای کثيف و مريضی درگيره!

حسین

فارغ از همه ی این بحث ها، "تکمیل تر خواهد شد" نادرسته برادر!

حسام

حق با توئه کامل تر درسته! اما چون خیلی ام تابلو نیست و حسش نيست درستش کنم بگذار همون طوری باشه! :دی

آشنا

حقیقتتن شیوه نگرش ات و نوشتن ات روتحسین می کنم( البته بالطبع نه همه ی نگرش ها و نوشته ها!!) خواستم پپسی کولا برات باز کنم صفا کنی

فاطمه

واعظان کاین جلوه در محراب ومنبر می کنند چون به خلوت می روند آن کار دیگر می کنند من به طور کلی مصداق های زيادی برای اين بيت مشهور حافظ در بين رفتار آدمهايی که توی اين مملکت داعيه ی دين داری دارند سراغ دارم .ولی فکر نمی کنم در این مورد صدق کنه.و البته اين طور محاکمه کردن وتهمت زدن به شخصيت محترمی مثل آقای خاتمي دور از اصول اخلاقيه.اگه یه ذره به عقب برگردیم می بینیم که از۱۰سال پيش پروژه های زيادی برای ترور شخصيت های محبوب مملکت به خصوص آقای خاتمی شروع شد .کارناوال عاشورا يادتون هست؟!در ضمن توی یه وبلاگ تاییدی برای ساختگی بودن این فیلم وجود دارد.می تونین ببینین: www.persianblog.ir/posts/?weblog=navid3000.persianblog.ir&postid=7025546از طرف ديگه اين همه هياهو در مورد اینکه عملی از يه نفر سر زده يا نه يه کم غير عقلانيه.اونم توی اين شرايط نابسامان جامعه .شايد اصلا هدف از اين کار سرگرم کردن مردم به چيزای ديگه بوده.