آلودگی اطلاعات

همه جور آلودگی شنیده بودیم الا آلودگی اطلاعاتی!
الان که فهمیده ام آلودگی اطلاعاتی چیست تازه می فهمم جقدر اطرافم از این حیث آلوده است! تازه فکر کنم کشوری مثل ایران از این حیث کمتر آلوده باشد!
اگر می خواهید بفهمید آلودگی اطلاعاتی چیست اینجا را ببینید. خلاصه اش این است که در عصر جدید، دور و بر ما پر است از اطلاعات مختلف که از ابزارهای مختلفی مثل رادیو، تلویزیون، اینترنت و غیره وارد مغز می شوند (یا به زور واردش می کنند!). منتها خیلی از این اطلاعات به درد نخور هستند و صرفا باعث آلودگی اطلاعاتی می شوند که به دنبال خود استرس، بی خوابی و یک سری امراض دیگر را به دنبال دارد!

جالب ترش اینجاست که همان طور که یک عده به دنبال پاک کردن محیط زیست از آلودگی و جلوگیری از آلوده شدن آن هستند، یک سری هم دنبال پاک کردن جوامع از آلودگی های اطلاعاتی راه افتاده اند و درصددند روش هایی بیابند که از آلوده شدن محیط اطلاعاتی جلوگیری کنند.

دنیای آلوده و جالبی داریم.

/ 10 نظر / 19 بازدید
س ه

حالا نه دقیقا با این عبارات، ولی این داداش من هم مدتی است یه حرفایی تو این مایه ها می‌زنه و هی تلویزیون رو خاموش می‌کنه! البته اخبار رو مجاز می دونه، اما با فیلم و سریال و این جور چیزا مشکل داره. با وبلاگ خوندن هم همین طور!

زهرا

اینقد حربه ها هست برا اینکه صدای یه چیزی در نیاد یا برا اینکه یه چیزی بوووم صدا کنه که آدم از نبوغ حربه چیا وحشت می کنه! هنوز اینجا رو نخوندم! می خونم حالا!

حسین

صلوت! همین الان تو لایو-اسکور دیدم یووه باخته! نمی دونم چرا یهو غصه َم شد گفتم بیام یه دلجویی ازت بکنم! این تیمتونم که به درد لای جرز می خوره![نیشخند]

سینا

کشته ی کلمات کلیدیتم![چشمک]

امیر حسام صلواتی

دلجویی نمی خوام! به جای دلجویی برو این داوری ها رو اگه میتونی درست کن! تا دو فصل پیش داروها رو محروم می کردند که چرا به نفع یووه داوری می کنید الان محرومشون می کنند که چرا به ضرر یووه داوری می کنید! به هر جال مهم اینه که یووه همیشه قهرمانه[هورا]

naziye ziba..

ras mige ...GHAHREMANE.......[تایید]

پگاه

آمدم پیشاپیش سال نو را تبریک بگم ، خوب درس هات را توضیح میدید اینجاها......

ارمغان

یه سوال : چرا اطلاعات ((بدرد نخور)) مغز رو آلوده میکنه؟ منظورت اطلاعات خاصی هستن یا بطور کلی میگی؟

حسام

به طور کلی می گم. اصولا هر چیز به درد نخوری آلوده کننده است و هدر دهنده

رها

بهار رو فقط بهار توصیف میکنه و بس...دوباره بهاری متولد شد از درون قلب یخ زده زمستان واز درون ایمان زمستان به تولدی دوباره..و من گمان میکنم باید ایمان داشت که اومدن هر بهار نو مثل تولد هر کودک معصوم نوید اینو میده که...خدا هنوز از انسان نومید نیست...بهار دوباره همه مبارک