بازهم ترومن شو!

مدتی است که از خودم اين سوال را می پرسم:

اگر هدف خدا از آفرينش انسان فقط اين بود که او را آزمايش کند و بعد که مشخص شد بسته به نتيجه اورا به بهشت يا جهنم ببرد ؛ چرا به جای اينکه اين همه کهکشان و ستاره و زمين و ... خلق کند يک کار ساده تر نکرد؟مثلا يک جايی را درست کند شبيه همان جايی که ترومن شو نشان می داد.بازيگر ترومن ما انسان ها باشيم.نقش های سياهی لشگر را هم مثلا فرشتگان بازی کنند منتهی به نحوی که ما نفهميم.بعد نوبتی هر کس هفتاد سال در آنجا بماند و همه در شرايط يکسان  تست شوندنتيجه هر چه که شد بقيه اش مثل قبل.به اين صورت شرايط همه هم يکسان می بود و در نتيجه کار برای عدالت خدا ساده تر.چرا که ديگر بحث شرايط را هم در نظر نمی گرفت.

در سيستم فعلی برای انسان های معاصر من پديده های «حواس پرت کن» خيلی بيشتر از انسان های قرن دو است و در نتيجه کار سخت تر است.می دانم خدا شرايط را هم در نظر می گيرد اما راحت تر نبود آن کار را بکند؟!

يا شايد هم منظور ديگری داشته است؟!

/ 20 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ziad mohem nist.

Na ache daghighan moshkel in eke adam fekr mikone ke ona mesle ma hasten va ona mesle ma nistan toie in tanaghoz hast.

بهداد

تفاوت هست بين هدف انسان و خالق ٬ اون قضيه آزمايش هدف انسانه . و اينکه لذت بردن چه اشکالی داره ؟ (منظورم از اون مقايسه وجه شباهت بود طبيعتا!) بعدش هم ٬ اون پررو بازی چه اشکالی داره ؟ يعنی آخرش چی مي‌شه؟ غير از اينه که تو می‌ری و به اون آفريده ات که واست پررو بازی در آورده می‌خندی؟! آخه چی کار تونسته بکنه؟!! ... در ضمن ٬ من که فکر می‌کنم کل هدف فيلم اين بود که نشون بده دنيای ترومن «واقعي» بود ٬ يعنی در اصل دنيای واقعای دنيای ترومنه ... (تو فيلم يه مونولوگ بود که همسر ترومن همينو می‌گفت : «فيلم بازی کردن بخشی از زندگی ماست» )

ziad mohem nist.

Film bazi kardan bakhshi az zendegishoone vali toie ghalebhaee bazi mikonan ke on ghalebha khodeshon nistan va in ghalebhaie gheire vaghee hast ke donia tromano doroghi mikone

hey

خشم ميگيره به بنده هاش ميخنده ميآفرينه که لذت ببره بازی ميکنه!عجب آدميه اين خدا!يه سوال:خدا حق داره؟؟

حسام

چرا اون قالبها واقعی نیستند؟توی زندگی مون همه ما بازی ميکنيموتنها فرقش با فيلمه اينه که ما توی زندگی نمی دونيم فيلمبرداری ميشيم مثلا و اونها می دونند.و فرق اونها با ترومن اينه که می دونن دوربين هست و ما نمی دونیم!

حسام

اما در جواب هی : شما رو نمی دونم اما من بالشخصه نمی دونم دقیقا خدا چرا منو آفريده.اما می دونم بازی نمی کنه.خشم هم که می گيره مطمئنم لذت نمی بره.حداقل خدايی که من می شناسم اينجوری نيست. اما راجع به سوالی که پرسيدی جوابش رو من اينجور می دهم که اين خداست که به بقيه حق می دهد يا نمی دهد.اينکه بپرسيم خدا حق چنين کاری را دارد يا نه با توجه به اينکه حق را خود صادر ميکند و اينکه خدايی که من می شناسم حکيم مطلق است به نظر من بی معنی است.

نگار نوجوان

فکر کنم اگر سری به سايت زنان بزنی (چرا می زنی؟ بابا صبر کن!) و سرگذشت ليلا مافی رو بخونی نظرت راجع به شرايط يکسان عوض بشه!!! ضمناْ اگه هدف خدا بردن به بهشت و جهنمه من آروز می کنی نيست بشم چون نه طاقت جهنم دارم و نه حاضرم پا تو اون بهشت موعود بذارم! با اون حور عين و خيرت حسانش! فکر می کنم يه اهداف قشنگ تری داشته خدا ! يه اهدافی که در شان خداييش باشه. (یه چیز دیگه...۰فکر نمی کنید ۷۰ سال عمر که آدم ۲۰ سالش بچه س و نصفش خوابه یه ذره کمه؟)

حسام

عمر آدم ۷۰ سال که سهله ۷۰۰۰ سال هم که باشه کمه!البته بعضی ها قدر وقت کم رو خوب می دونند.بعدش منظورتون از زدن رو نفهميدم!

در اوج

ببخشيد! بی ربط ولی جالب . کهکشان بدون ستاره ای که اخيرا در صورت فلکی سنبله گشف شده !http://astronomy.com/asy/default.aspx?c=a&id=2896

نگار نوجوان

فکر کردم از بس مسائل وبلاگ شما رو ربط دادم به مسائل زنان ... همچی يه خورده حساس شده باشيد!