اصلاحیه در راستای مطلب مصر

در پست قبلی مطلبی راجع به شرایط مصر و مقایسه اش با وضع ایران نوشتم که تا حدی شتابزده بود و بابت این و بابت لحن مطلب عذرخواهی می کنم چون با توجه به کامنت های دوستان و نگاه کردن از زاویه دید طرف مقابل به نظر می رسد میتوان  در قبال حوادث مصر موضع موافق گرفت و در مقابل حوادث ایران موضع مخالف. توصیه می کنم کامنتهای مطلب قبل را بخوانید تا واضح تر شود موضوع. 

هر چند این به این معنی نیست که موضوع برای من حل شده است. از نظر من کماکان بسیار عجیب است که جنبش مردم مصر بیداری باشد و مال ایران فتنه! شاید ریشه این مشکل در تعریف کلمه »مردم« باشد چرا که از منظری مردم یعنی اکثریت مردم و باید اکثریت مردم طرفدار یک جریان باشند تا آن جریان بیداری تلقی شود و گرنه میشود فتنه. ولی از نظر من اگر تعداد قابل توجهی از مردم مشکلی داشته باشند باید به درخواستشان رسیدگی شود نه اینکه با چسباندن یک سری واژه نظیر مزدور آمریکا و جیره خوار اجنبی و ... قضیه را بست و رفت سراغ قوه قهریه! و استفاده از قوه قهریه علیه مردم )به تعبیر تعداد قابل توجه که از نظر من یک نفر است( در یک جا را پسندیده شمرد و به همان ترتیب ایجاد محدودیت در خبررسانی و اینترنت را توجیه کرد و در جای دیگر همان کارها را پسندیده شمرد.

پی نوشت : مستقل از چیزی که من نوشتم هر دو طرف ماجرا ادعای اکثریت بودن را دارند و من در مقامی نیستم که راجع به این موضوع قضاوت کنم و اصولا برایم در درجه دوم اهمیت قرار دارد. مهم تر از اکثریت یا اقلیت بودن برای من این است که حقوق افراد پایمال نشود چه اقلیت چه اکثریت. 

 

/ 11 نظر / 38 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علی میرطار

این متن رو در فیسبوک دیدم خواستم مطمئنشم ام اچ دی اف میبینتش : صرفاً یک قلم دنبال کردن ماجرای همین شهید ژاله در ۳۶ ساعت اخیر برای همه رفقایی که هنوز باور نمیکنند که «مگر نظام ممکن است رای چند میلیون نفر را بدزدد؟» قویاً توصیه میگردد. پزشک دهکده.

علی

پس چرا نمیای؟دلمون تنگ شده ابر مهندس..

دوست

اینجا که نیستی...حتما سرت خیلی شلوغه ...هر جا که هستی شاد و سالم و پر تلاش باشی....[گل]

الهام

سلام در این سرای بی کسی کسی به در نمی زند به دشت پر ملال تو پرنده پر نمی زنه حتی خودت

شیرین

چرا دیگه نمینویسید؟

صلح

سلام چرا دیگه نمی نویسید؟ وبلاگ دیگه ای دارید؟ یا کلا دیگه وبلاگ نویسی نمی کنید؟

ر

چرا نمی نویسید دوست عزیز.اینجا تو ایران برای ماها خب وجود این وبلاگ ها دلخوشیه.شاید بنظ خودتون مسخره بیاد‘بچگانه بیاد.ولی مهمه.بنویسید دیگه.برای عید میاید ایران؟

یک دوست

معیار فتنه و بیداری حق است.و اگر گفته شود از کجا معلوم حق با کدام است باید گفت در نگاه افراد مختلف متفاوت است لذا اول باید دید آیا معیارها یکی است یا نه!؟ اگر آری میزان ثبوت و پایبندی را دید. اگر نهایتا در معیارها مناقشه شد باید دید باطل مورد توافق دو طرف از کدام طرف راضی تر است.

س ه

یک سال و 20 روز از آخرین پست گذشته. مثل اینکه اون طرف‌ها درس‌ها رو خیلی سخت می‌گیرند.

آرت

سلام. امروز بعد مدتها دوباره اومدم اینجا یه جور مرور خاطرات شد. باز هم بنویسید. خوشحال میشیم از خوندن تون[لبخند]