برایم خیلی جالب است که برخی از آن طرفی‏ها وقتی بحث انتخابات و اتفاقات پس از آن پیش می‏آید بدون درنگ فکر می‏کنند معترضین یا مغرضند یا چیزخورشان کرده‏اند [+]1. برخی از این طرفی‏ها هم وقتی این سخنان را می‏خوانند یا گوینده را دشمن و مغرض می‏پندارند یا اگر بخواهند خیلی به او حال بدهند می‏گویند بیچاره شستشوی مغزی شده است.

 

و بدین سان است که هر یک از طرفین با بدیهی فرض کردن برحق بودن خود، هر گونه رفتار یا سوء رفتاری را توجیه می‏کند و مسئولیت را به گردن طرف مقابل می‏اندازد.

 

 

1) سخنان سردار قاسمی در رابطه با انتخابات اخیر و حواشی پس از آن. این لینک را هم ببینید خیلی خوب است.

/ 15 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سعیده رحیمی

رحمت خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید-به قدر آرزوی تو گسترده میشود وبه قدر ایمان تو کار گشاست!

آرت

اين سوال تو ذهن من هم بود وقتي كه زمان انتخابات خيلي از اطرافيان را ميديدم كه طرفداران موسوي را جوانان احساساتي مي دانند كه قدرت انتخاب درست را ندارند!!!!!!!!! يك نكته بي ربط:ديشب خواب عجيبي ديدم كه خلاصه اش اين يود كه سال اصلاح الگوي مصرف با گراني احتمالي انواع انر‍ژي همراه است و براي زمينه سازي گراني ها ست!

شهر من تهران [لبخند] جالب اون مطلبی که در مورد تهران نوشته بودید دقیقا شبیه به حس من هس در مورد تهران اما راسش همیشه فکر می کردم که چون من فقط در تهران به دنیا اومدم و خیلی کم (یادم نمیاد ) زندگی کردم این حس رو دارم ! من دقیقا این افکار بالای جمشیدیه داشتم ولی ف کر میکردم اینا افکار یه ندید بدید شهرستانیه (خودم )امیدوار شدم الان [لبخند]

آرت

دنبال يك موضوعي تو نهج البلاغه هستم كه براي يه عده آدم هميشه معترض جالب باشه مي شه لطف كنيد راهنمايي بفرماييد؟؟؟؟

آرت

سلام وقتي نوشتيد ميريد سوئيس داشتم فكر ميكردم سويس!!!كشور معمار محبوبم ماريو بوتا حتما ساختممون هاش ببينيد

محمود مم

سلام آقا حسام :دی خوبی؟ آقا لطف کن این رنگ فونتت یا پس زمینت رو عوض کن!‌سرویس شد این چشا!

س ه

وقتی کسی نوشتنش نمیاد کار بی‌خودیه که هی اصرار کنی بنویس بنویس. ولی خوب چی کار کنیم ما هم دچار ناامیدی میشیم هی بیایم ببینیم هیچی ننوشتین.

...

واقعا این روشن بینی آقا یا خانم س ه هم جای تحسین داره. که شما رو درک می کنه و بر عکس ما ذهنشون خالیه از پیش فرض و سوء تفاهم و قضاوت و...اصلا ننویس.ننویس.شما جماعت نخبه رو مدام باید درک کرد.تایید کرد.تشویق کرد.همون بهتر که ننویسی.

...

بله.خوشحالم تلاش می کنی که اعتقاد نداشته باشی.گوشزدش به من ربطی نداره.فقط اینو بگم که این تواضعت بیشتر ترجمه ی غروره.مثلا تو به خودت میگی بنده.لغات مورد علاقه ات هم ایناست:خواهش می کنم.عذر می خواهم.شرمنده ام.ممنونم.چشم!.در ضمن خوشحالم که فهمیدم یکی دیگه از معیار های نخبه بودن از نظر شما معدله...؟؟؟؟ و یک چیز دیگه اینکه اگر هم تو واقعا خودت رو نخبه (با تمام معانی فخر فروشانه ی این کلمه) ندونی به این خاطر نیست که تو خودت رو مثل ما معمولی ها بدونی.بیشتر برای این هست که تو خودت رو فرا نخبه می دونی.یعنی چیزی فراتر از جریانات سطحی ی آدم عینکی ها...