بشر روی زمین به مانند خر سواری است که راه خود را در سرزمینی غریب گم کرده باشد.

عاقل آن کسی است که افسار خر را در دست دارد و سرسختانه به دنبال راه می گردد.

و بدبخت آن که خوابش برده و افسار خر از دستش رها شده است و خر او را به دنبال علف به بیراهه می کشاند.

/ 12 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حسام

همونم. ۱- نکردم به اين دليل که نشد. يعنی پذيرش نگرفتم. مضاف بر اينکه حيف مغز من نيست چون حداقل برای کنکور ميشود بدون مغز رتبه ی خوب آورد. شاهد زنده اش خودم! می شود هم البته با مغز و بدون کار زياد رتبه ی خوب آورد شاهد زنده اش برخی از دوستانم. ۲- خوب من نخبه نيستم. البته حرف سياسی می زنم و مخالف خيلی چيزها هم هستم ولی مدتی است بی خيال سياستم. خیلی هنر کنم خودم را درست کنم مملکت پيشکش! ۳- اين سوال را همون موقع که می رفتم واسه مصاحبه و اين بساط ها جواب دادم. جوابم هم مسلما خير است. حداقل در رتبه ی يک بنده، خدا خيلی موثر بود. مدرسه و معلم های خوب فوق العاده موثر بودند و خانواده نقش مهمی را بازی می کرد. صد البته که خودم هم تلاش کردم. بدیهی است اگر در یک روستای دور افتاده بودم. عامل دوم، سوم و شاید چهارم وجود نداشت. در نتیجه مسلما رتبه 1 کنکور نمی شدم.

حسین

صلوت! با این تیریپ جملات قصار و پندآموزت که جدیداً می نویسی حال نمی کنم! البته مسلماً وبلاگ مال خودته؛ اما اون نوشته های تحلیلی قبلیت خیلی خیلی بیشتر جواب می داد تا اینا.

حسام

قبول دارم حسين جان. اصلا بر اين عقيده ام که وبلاگ مال اين جور جملات قصار و اينها نيست. اين چيزها مال خلوت آدم است. خيلی هم جلوی خودم را می گيرم که ننويسم از اين چيزها ولی برخی موقع ها نمی توانم. يعنی وضع و حالم دقيقا همان است که نوشتم. تحملش که سخت می نويسم اينجا خودم را خالی می کنم. ان شا الله وقتی حسش آمد مفصل تر می نويسم. حق کاملا با توست. (اينها را هم برای توجيه ننوشتم. برای توضيح نوشتم).

کاوه

چقدر خر! و چه قدر سوار!

بکتاش

shaiad baaziha began kash khar va savar har 2 khabeshun nabare, ta hadeaghal khare be alafesh berese albate fekr konam shoma ham mesle man tarjih midi khare bemire vali be un alafi ke manzuret bude narese

مهدی

خب آقا حسام سفسطيون اعتقاد دارن هر حکمی رو هم ميشه اثبات کرد و هم نقض منتها بايد راهش رو بلد باشی چون منتطق با همه ی اصولش ساخته ذهن انسان است.زمانی بود که بديهی ترين چيز در رياضی اصل توازی اقليدس بود.در حاليکه ۳۰۰۰ سال بعد مشخص شد اونقدرها هم بديهی نيست.از کجا معلوم پس فردا مردود بودن تسلسل رد شود ؟ و اونوقت ايا خدا به همين سادگی اثبات می شود ؟ چون ما می تونيم انقباض و انبساط جهان رو ازلی بدونيم. زياد گول منطق رو نخور

حسام

من جايي گفتم خدا به سادگی اثبات می شود؟! اصلا آيا گفتم خدا اثبات می شود؟! آيا اصلا من اثبات خدا را به انبساط و انقباض جهان ربط دادم؟! آيا من سخنی از منطق به ميان آوردم؟!

لاريج!

سلام داش حسام... عاقل اونه که سوار خر راه بلد بشه....!

حسام

خرت راه بلد نيست! انتخابش هم با تو نيست!