به خاطر غزه

یک کشتی شامل کمکهای بشردوستانه برای شکستن محاصره روانه غزه می شود و سربازان اسرائیلی به کشتی حمله می کنند، چند نفر را می کشند و تعدادی بیشتری را زخمی. در نهایت هم کشتی را تصرف و از رسیدن محموله آن به غزه جلوگیری می کنند. بعد از این واقعه نخست وزیر این رژیم از این حادثه ابراز تاسف می کند و علت حادثه را دفاع از خود سربازان اسرائیلی در برابر ضربات چاقو و چماق طرف مقابل می داند. 

من خیلی از فنون جنگی سر در نمیاورم ولی به نظرم وقتی یک سرباز آموزش دیده آن هم در ارتش اسرائیل که ادعا می کنند خیلی پیشرفته است در برابر ضربات چاقو و چماق دست به اسلحه می برد یک جای کار می لنگد! تا جایی که من می دانم یک فرد آموزش دیده خیلی ساده می تواند چماق و چاقو را از دست یک فرد غیر حرفه ای در آورد. گیرم که نتواند، چاره اش شلیک گلوله است؟!

البته اسرائیلی ها ادعا کرده اند که سرنشینان کشتی اول اقدام به تیراندازی کرده اند و آنها در دفاع نه نفر را کشته اند. با توجه به اینکه در نتیجه "تیر اندازی" سرنشینان کشتی تنها دو نفر از سربازان اسرائیلی مجروح شده اند و با توجه به سابقه ارتشی که خیلی راحت هزاران نفر را در جریان یک حمله به غزه یا لبنان می کشد و حتی به خبرنگاران اجازه ورود نمی دهد، من این ادعا را به سختی می توانم باور کنم.

ولی مسئله اصلی این ها نیست. امروز دیدم یکی دیگر از مسئولان این رژیم (اسم یا سمتش یادم نیست) نیز حادثه را این گونه توجیه می کرد که ما گفته بودیم غزه محاصره است و سرنشینان کشتی این را می دانستند. نکته ی غافل گیر کننده ای وجود نداشت و به این دلیل که ما اعلام کرده بودیم غزه محاصره است آنها باید اجازه می دادند کشتی بازرسی شود و پس از تایید به غزه بروند! 

حالا جدای از اینکه کشتی گویا در آب های بین المللی بوده و ربطی به اسرائیل ندارد، این ادعا که ما گفته بودیم غزه محاصره است پس مسئولیت این اتفاق گردن آنهایی است که محاصره را شکسته اند درست مثل این است که من یک خط دور خانه همسایه ام بکشم بگویم تو حق نداری از این خط رد شوی اگر شدی پایت را قلم می کنم چون زورم زیاد است! بعد که این کار را کرد و من زدم پایش را قلم کردم به قاضی بگویم به من چه ربطی دارد! من که گفته بودم می خواست نکند!

حالا حکایت اینجاست: نیم میلیون نفر را در 45 کیلومتر مربع جا حبس کرده اند و در محاصره اقتصادی قرار داده اند، هر وقت هم دلشان بخواهد حمله می کنند و می کشند بعد تازه مدعی هم هستند که ما گفته بودیم می خواستند محاصره را نشکنند! اگر ایران این کار را کرده بود 24 ساعت نمی کشید که هدف انواع تحریم ها و تهدیدها و یا حتی جنگ قرار می گرفت.

وقتی این موضع دوگانه کشورهایی که صدای حمایت از حقوق بشرشان گوش فلک را کر کرده می بینم...

 

/ 3 نظر / 23 بازدید
آن ام آرزوست

این یکی رو هستم‌ات اساسی (جمله آخرت رو می‌گم). یعنی این حادثه به قول علما حجت رو بر جهان تمام کرد و غاصب بودن این رژیم به زمره بدیهیات منطقی پیوست (مثل اجتماع نقیضین محاله یا هر چیز خودش خودشه!).

شیرین

در مجموع باهاتون موافقم, ولی ایرانم کم از این کارا نمیکنه هر وقت تو عراق یا لبنان بمب گذاری میشه متاسفانه رد پای ایرانو می بینیم به نظرم اگه ما قدرت اونارو داشتیم از این بدترشو انجام میدادیم.

علیرضا

هر چند اخبار سراسری ما همیشه به فلسطین اشاره دارد وروزی نیست که در این مورد خبر نداشته باشیم ولی هر دفعه که میشنوم نسبت به آن بی احساس نیستم ولی چیز غیر قابل تحمل تر رفتار کشور های عربی در این باره است.یه نظر شخصی بی ارتبط با موضوع: چند روز پیش داشتم یه کتاب تاریخی رو ورق میزدم که نقشه ایران را در هر دوره تاریخی نشان میداد همین طور که کتاب را ورق میزدم هر چه جلو تر میرفت اندازه نقشه کوچک و کوچک تر میشد تا کتاب تمام شد .آنوقت خدا را شکر کردم که کتاب دیگه صفحه نداشت وگرنه ..... از اون همه دریا (مدیترانه .سرخ وسیاه ) به همراه 2دریایی که امروزه داریم از مابوده که به مرور آن ها را از دست دادیم اینکه عرب ها خلیج فارس را به اسم خودشون میگن این خطر را در ذهنم میاره که نقشه 1000سال بعد چه جوریه هر چند اون موقه فرقی به حال ما نمیکنه البته شنیدم این ماجرا را انگلیس ها شروع کردند یا موضوعی برای تفرقه است درستیشو نمیدانم ولی احساس من اینه که نبا ید این موضوع را دست کم بگیریم چون به مرور زمان مشکل ساز میشه