تشکر و تقدير

من اینجا می خواهم تقدیر کنم از همه کسانی که به نوعی در این حرکت مثبت یا بهتر بگویم نگرش مثبتی که ایجاد شده است دخیل هستند.امروز که در مترو بر و دیوار را می دیدم آنچه توجهم را جلب کرد یک نوع نمایشگاه عکاسی بود پیرامون اعتیاد.منظورم حرکت هایی این چنینی است.برگزاری نمایشگاه هایی این گونه آن هم در یکی از پر تردد ترین نقاط شهر می تواند تاثیر فوق العاده مثبتی در امر مبارزه با اعتیاد داشته باشد.به مراتب بهتر و موثر تر از برخوردهای حدفی و توقیفی.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

تقدیر دیگر سزاوار راهنمایی و رانندگی است.من سه جا قصد کردم که از زحماتشان تشکر کنم که هر بار فراموش کردم.اما اینجا تشکر می کنم به خاطر برخورد خوب افسرها ، به خاطر تغییر در نحوه رفتار با مردم و به خاطر فرهنگ سازی.شاید بگویید اینها وظیفه شان است.تشکر نمی خواهد که.این حرف درست است که وظیفه شان است.اما حتی انجام کار خوبی که وظیفه هم باشد لایق تشکر است.علی الخصوص در فضایی که انجام ندادن وظیفه از انجام آن عادی تر است.بگذارید دو جا که باعث شد قصد تشکر از پلیس را بکنم برایتان بگویم.بار اول ماشین کنار بزرگراه خراب شده بود و ترافیک شدیدی را ایجاد کرده بود.دو بار پلیس موتورسوار کنارم ایستاد و با یک برخورد عالی از من پرسید که چه مشکلی پیش آمده است و بعد از بیان مشکل گفتند ماشین امداد را خبر می کنند.در حالی که حق جریمه کردن من را هم داشتند (چرا که می دانستم احتمال خرابی ماشین وجود دارد) و در نهایت هم یک عدد الگانس شیک و مامانی ایستاد و وقتی دید ماشین اگز کمی جلوتر برود بار ترافیک کمتر می شود یک ماشین دیگر را نگه داشت تا مرا بکسل کند.من از برخورد هر سه افسر لذت بردم چرا که اصلا یادم نمیاد قبلا این نوع برخورد را دیده باشم.بار دوم که خیلیبیشتر لذت بردم این بود که کنار اتوبان-جایی که نباید می ایستادم- چون حالم بد بود ایستاده بودم که بک موتور پلیس نگه داشت و مرا فراخواند.پرسید چرا ایستادی آن هم اینجا وسط اوتبان گفتم که حالم بد شده است.به راحتی می توانست مرا جریمه کند و منوال را بر این بگذارد که من دروغ می گویم(کما اینکه منوال بر این هم هست!).اما در کمال تعجب من با مهربانی پرسید حالم چطور است؟الان بهتر است جوری که بتوانم پشت فرمان بنشینم یا خیر.این برخوردها-آن هم از طرف آدمهایی که یک ترس دذاتی از آنها داریم- به نظرم جای تشکر داشت.اما از یک چیز دیگر هم ممنونم و آن هم رویکرد فرهنگ سازی راهنمایی و رانندگی است.منظورم همین انمیشن های جذابی است که می بینید.الحق که راهش را هم خوب یاد گرفته اند.بزرگترین حسن این تبلیغ ها این است که روی بچه ها تاثیر زیادی دارد.هم چون به شکل کارتون است هم اینکه انصافا خوش ساخت و جذاب است.حالا نه تنها کودکان، بلکه بزرگسالان هم هوتن و سیا و داوود خطر را می شناسند و بحث راجع به این شخصیت ها نقل مخافل است (علی الخصوص وقتی که انیمیشن تازه ای پخش می شود).این رویکرد بسیار عالی است و تاثیر آن به مراتب بیشتر از افزایش جریمه ها خواهد بود به خصوص در بلند مدت.

خلاصه اینکه این طور که به نظر می آید حرکت های مثبت زیادی رو به شکل گیری است که اینها فقط نمونه ای از آنها بودند.هر چند حرکت خوبی شروع شده است اما راه درازی هم مانده است.می توان به این شروع خوب امیدوار شد و از درازی راه نهراسید...

 

 

/ 8 نظر / 2 بازدید
نگار نوجوان

اولاْ که اول! بعدش هم که چقدر خوشحالم که اينجا ديگه منو ياد چادر سياه مدير مدرسه م نميندازه! بعد هم که بله همچه حرکتايی واقعاْ سزاوار تحسينه اما...کاشکی همين قدر که به اين موضوع می پردازن به موضوعات مهمی مثل ک.ت.ج هم می پرداختن!

laleh

اينها که شما گفتيد به نظر من بيشتر نشاندهنده ضعف پليسه!... اگر شما رو طبق قانون جريمه می کرد برای مثال دیگه با خودرويی که احتمال خرابی داره تردد نمی کنیداما ممکنه باز هم اون کار رو تکرار کنید!....همين برخوردهای سليقه ای با قانون است که باعث ضعف آن در اجرا می شود...در ضمن من تا الان نمی دونستم که شما نظر های انتقادی رو از اين قسمت پاک می کنيد! اينقدر تحمل نظر مخالف سخته!

حسام

اولا که پليس از کجا بفهمد ماشين من از قبل هم خراب بوده است؟!اگر بنزين تمام می کرد يک چيزی!(که يک بابايی را پشت سر من به علت تمام شدن بنزين جريمه کردند!) ثانيا من نظرات مخالف را تحمل می کنم.اما اينکه دليل پاک کردن انها چيست کاملا شخصی است و از اين بابت عذر می خواهم.مطمئن باشيد از بابت عدم تحمل نيست.که اگر بود در مطالب قبلی که بحث های خفن تری رخ می داد پاک می کردم.به هر حال من شرمنده ام.

sohail

می دونی بهترين تشکرت از پليس چيه؟! اينکه تو بزرگراه قوانين رو رعايت کنی! الان ميگی که قوانين رو رعايت مي کنی! قبول دارم که همه چيزو رعايت می کنی! ولی عزيزه دل برادر! سرعت بالای ۸۰ خلاف قانونه! اونموقه در مورد ۱۴۰ چی ميگی؟!

sohail

حسام جان من نفهميدم ک.ت.ج يعنی چی؟! ميشه بگی؟!

حسام

۱۴۰ ديگه نمی رم.۱۱۰ به بالا نی رم.مگر اينکه حواسم از سرعت سنج پرت شه.ماکزيمم سرعت مجاز هم ۱۱۰ هستش!ک ن ج رو منم نمی دونم!

ارش

بابا بی خیال

ارش

بابا ای ول منم نمی دونم...بگيد ما هم بدونيم ...نوجوان .نگار خانوم دهن باز کن بگو ک.ت.ج يعنی چی ما می پردازيم...تو چيکار به چادر سياه داری مجبور نيستی که خيلي خوشت نمياد برو بشين پيام بازرگانی نگاه کن...حسام جان تا ديروز با وبلاگت اشنا نبودم...فکر نميکردم تو وب ها چيز جالبی به چشم بخوره...