دروغ آن هم از نوع وقيحانه اش!

دروغ ماليات ندارد. بنابراين بهترين راه فرار دروغ است. با دروغ گفتن ديگر لازم نيست بار سنگين هزار و یک حرفی که زديد را به دوش بکشيد و در برابر سوال سوال کنندگان می توانيد به راحتی با گفتن دروغ يا تکذيب حرف خود همه چيز را خيلی سريع حل و فصل کنيد.

از بين دروغ ها آنهايی که وقيحانه هستند خيلی بهتر جواب می دهند. چرا که دروغهای وقيحانه نه تنها شما را از مخمصه می رهانند بلکه مخاطبتان را هم در بهت و حيرت قرار می دهد و قدرت نشان دادن عکس العمل را از او می گيرد (نتيجه اينکه يا مخاطبتان از وقاحت شما خودش شرم می کند و بيخيال شما يکی می شود يا اينکه عصبانی می شود و کنترلش را از دست می دهد. اينجا جايی است که شما می توانيد حتی بر او غلبه کنيد و سريع الفاظی را نظير خشونت طلب و مخالف آزادی بيان و ... به او بچسبانيد و پيروز معرکه باشيد).

اين روش ساده گويا سرلوحه کار بسياری از سياست مداران به خصوص فعلی ماست. از رييس سازمان تربيت بدنی اش بگير که حرفهای روز قبل خودش جلوی کلی خبر نگار را فردايش تکذيب می کند (داشته باش وقاحت را!) تا مسئولين وزارت بازرگانی که نرخ تورم را در ماه اول سال تک رقمی اعلام می کنند. از سردار طلايی بگير که مسئوليت شلوغی های دانشگاه تهران را به گردن تنها ۲۰ ۳۰ نفر دانشجو نما می اندازد تا رييس جمهور عزيزمان که حرفهايش راجع به آوردن نفت سر سفره مردم را تکذيب می کند!

اين سبک دروغ گفتن (مثل آنهايی که سردار طلايی می گويد) يک کارکرد مفيد ديگر هم دارند: کلا هويت مفعول را يا حذف می کنند. مثلا همين که دانشجو ها را دانشجو نما می خوانند. خيلی ضد حال است اين همه خودت را بکشی اعتراض کنی آخرش هم به اسم دانشجو نماها تمام شود! فکر کنم خيلی از اينهايی که اعتراض کردند حاضر باشند پای لرزش هم بنشينند اما اقلا بگويند دانشجو ها اعتراض کردند!

دورغ ماليات که ندارد. تا می توانيد بگوييد!

/ 4 نظر / 2 بازدید
علی

چه عجب يک آدم شجاع پيدا شد!!! چند روزه بين دوستام دارم دنبال يکی ميگردم که لا اقل يک نوشته ی دو سه جمله اي، ولو در جهت خبرهای کيهان و رسالت و صدا و سيما رو بلاگش بگذاره!!! واقعا داشتم نا اميد می شدم. يالا بياين جهت گيری تونو مشخص کنيد... وبلاگ سعيد و مرتضی و هادی رو که می بينم، ياد تلويزيون می افتم، که انگار که نه انگار....................... خلاصه دستت درد نکنه حسام!

سيامک

جريان اين سکه هايی که وزير کشاورزی هم داده جالبه!اول خبر رو شرق منتشر کرد.وزارت کشاورزی فرداش اعلام کرد که اينگونه اخبار کذب محضه! و برای ضربه زدن به دولت.امروز الهام خبر رو تاييد کرد.ممکنه هفته ديگه دوباره تکذيب کنه و به خبرنگارا بگه باز شما خيالاتی شدين؟

حامد

می دونی... یه حدیث از حضرت علی (علیه السلام) هست که خیلی باحاله : الصدق ناجیک... و ماجرای خروج پیامبر شبی که می خواستن تو مکه بکشنش... از صبح اونا خونه رو تحت تعقیب داشتن و اینا.. نهایتا اینکه حضرت علی پیامبر رو تو یه ملحفه ای چیزی می پیجه می گیره کولش.. دمه در می گن این چیه داری می بری؟ می گه پیامبره !!!.... اونا هم می خندن و ... می دونی احتمالن همه این داستان رو حفظن... اما یه وقتی پای باور و ایمان میاد وسط... اگر ما فرای دونستن این قضیه اون باور هم داشتیم، دیگه هیچ مشکلی نبود.... دو اینکه دروغ هم گناه کبیرست... سه اینکه غیبت هم گناه کبیرست و از زنا هم بدتره!.... چهار اینکه "نگید ایمان آوردید، بگید اسلام آوردید، درحالی که ایمان به قلب شما ها رسوخ نکرده (گوینده: خدا)" چهار اینکه: من معتقدم اگه آدم برا خدا کار کنه خدا محبت اون آدم رو تو دل مردم می ذاره...

پايين

دروغ گويی ويژگی حتمی هر ايرانی ست؛ حالا چی بشه خلافش ثابت شه...