حرف‌های بی‌مخاطب

 

خیلی دلم پر است از این طرح به اصطلاح امنیت اجتماعی و از وقایعی که در دانشگاه امیر کبیر می گذرد. خیلی دلم می خواهد راجع به این دو مفصل بنویسم ولی در هفته ی بدی هستم! کلی خرخونی باید انجام بدم. لذا در مورد حجاب عجالتا اکتفا می کنم به این دو + و + لینک. در مورد محتوای این دو اظهار نظر نمی کنم چون بیشتر شامل بحث هایی می شوند که سواد رد یا تاییدشان را ندارم (نیاز مبرمی به دانستن تاریخ، سیره، فقه و ... دارد که من ندارم). ولی برای آشنا شدن با دیدگاه های متفاوتی با آنچه تا کنون شنیده ایم بد نیست.

در مورد قضیه ی امیر کبیر هم با کمی تاخیر خواهم نوشت.

پی نوشت: بدجور دنبال این هستم که بروم سر از این قضیه درآورم! کسی کتاب خوب و مستندی سراغ دارد؟!

پی نوشت ۲: دوستی حرف خوبی می زد. می گفت بعضی ها - که تعدادشان کم هم نیست - از خواندن بعضی مطالب صرفا جهت توجیه بهر می برند. اگر مطابق چیزی بود که عقیده دارند می پذیرندش و از آن مطلب به عنوان سند و توجیه استفاده می کنند و اگر هم نبود بدون فکر ردش می کنند. 

 دو لینک بالا صرفا دو دیدگاه نسبتا متفاوت به مسئله ی حجاب هستند و بدیهی است که مخالفان زیادی هم دارند. این دیگر با خودتان است که بخواهید از آن به عنوان توجیه استفاده کنید یا بروید دنبال اینکه ببینید واقعا حق با کیست. من صرفا وظیفه داشتم نشان دهم دیدگاه های دیگری هم وجود دارند. مسئولیت استفاده یا سوء استفاده به عهده خودتان است.

   + امیر حسام صلواتی ; ۱۱:۱٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/٢/۱٤
comment نظرات ()