حرف‌های بی‌مخاطب

KEO

با اينکه هم از نظر روحی هم از نظر جسمی داغونم اما چون قول داده بودم و مهلت اين طرح هم رو به اتمام هستش براتون از KEO مينوسم:
حدودای سال ۱۳۷۳ يه سری دانشمند فرانسوی يه ايده باحال به ذهنشون رسيد که بيشتر شبيه يه جور کار تاريخ نگاری بود.ايده اين بود که يه سری چيزا بنويسند و يه کاريش کنند که تا ۵۰۰۰۰ سال بمونه و بعد برسه به دست آدمهای اون موقع.خوب برای اينکار ماهواره رو انتخاب کردند(چون دوامش بيشتره و در ضمن اگر ميخواستند خاک کنند اون چيزها رو سر اينکه کجا باشه دعوا ميشد و تو هر جنگی چيزی امکان از بين رفتنش وجود داشت)
خوب حالا چه چيزايی تو اين ماهواره خواهد بود؟!اينا:
۱.پيغامهای مردم الان:هر يک از ۶ ميليارد نفر زمين که بخواد ميتونه تا ۴ صفحه هر چی و به هر زبانی که بخواد بنويسه و به سايت اينترنتی KEO بره.
۲.يک الماس که سه نمونه از آب دريا هوا و خاک زمين در آن هست.قطره ای از خون انسان هم در آن خواهد بود.بر سطح اين الماس هم تصویر يک رشته DNA حک خواهد شد.
۳.تصاويری از مردم و مردان وزنان و کودکان و قبايل و طوايف دنيا در آغاز هزاره سوم.
۴.يک ساعت ستاره ای که موقعيت و سرعت گردش تپ اخترهای مختلف را نشان ميدهد.چون سرعت چرخش تپ اخترها به مرور زمان کم ميشود دانشمندان آن زمان با اندازه گيری سرعت تپ اخترها ميتوانند بفهمند که اين گوی از ۵۰۰۰۰ سال پيش آمده است.
۵.اطلاعاتی از وضعيت زمين از نظر گونه های مختلف حياتی و مجموعه دانش بشری و اعتقادات مردم حال حاضر نيز در اين مجموعه خواهد بود.
کل اينها روی يک DVD قرار خواهد گرفت که نحوه استفاده از آن نيز در ماهواره خواهد بود.
نيازی به دادن توضيحات فنی نميبينم که بخوام بگم ساختار ايمنی خود ماهواره چه جوريه يا اينکه با چه موشکی پرتاب ميشه و....
جالبه بدونيد هزاران پيغام جمع شده است.از بچه ۴ ساله تا آدم ۸۴ ساله و پيغام ها به بيش از ۶۰ زبان هستند و از ۱۸۱ کشور مختلف...
برای هر گونه اطلاعات بيشتر به سايت KEO مراجعه کنيد با آدرس زير:
http://www.keo.org
لطفا ماجرای این KEO رو به هر کی میشناسید بگید شاید بخواد یه چیزی به آیندگان بگه.
نمیدونم چرا وقتی داشتم ایتا رو مینوشتم گریم گرفته بود...
راستی مهلتش تا دهم دی ماه هستش.

   + امیر حسام صلواتی ; ۱:۳٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۱/٩/۳٠
comment نظرات ()