حرف‌های بی‌مخاطب

 

در دولت های قبل اگر صحبتی از رابطه با آمریکا می شد، سریع یک عده غوغا می کردند و با ادعای اینکه مردم رابطه با آمریکا را نمی پسندند وگفتن از اینکه چه ظلم ها که همین آمریکای جنایت کار در حق ملت نکرده است و چه حق ها که از ما پایمال کرده و ... سر و ته قضیه را هم می آوردند.

 

اما اخیرا در مورد رابطه با آمریکا صحبت های جدی در دولت فعلی می شود. سخنگوی محترم دولت در مورد اینکه چرا در دولت فعلی مذاکره عیب شمرده نمی شود فرموده اند:

 

«سخنگوی دولت در پاسخ به این سوال که چرا موانع تحقق این قبیل تابو شکنی ها در دولت نهم بر خلاف دولتهای پیشین مشاهده نمی شود ؟ گفت: شاید علت این است که در گذشته افکار عمومی و مردم نگران شکستن اصول و بنیان های اصلی انقلاب بوده اند.

 

وی افزود: در دوره های قبل مردم نگران حفظ استقلال ، اقتدار و اعتلای میهن اسلامی بوده اند و می ترسیدند که این مسائل در حوزه تابو شکنی ها قربانی شود.

 

الهام افزود: اگر امروز در جامعه این مواضع را نمی بینیم این بر اساس اعتماد اصولی مردم به دولت نهم بوده و ما مطمئنیم که دولت آقای احمدی نژاد در عرصه ارتباط ها ی بین المللی عزت مردم را حفظ خواهد کرد و حرکت ما بر مبنای اصول و در چارچوب اصول اسلامی بوده و دولت مبانی نظام را دور نخواهد زد

 

و بازهم از زبان مردم این حرف زده می شود. آن روز از زبان مردم مخالفت. امروز از زبان مردم موافقت. مردم!

   + امیر حسام صلواتی ; ۱۱:٥٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/٢/٢۸
comment نظرات ()