حرف‌های بی‌مخاطب

 

نمی فهمم وسط این همه مشکلاتی که در داخل و خارج درگیرش هستیم این ماجرای انگلیسی های دستگیر شده دیگر چه بود.

تجاوز کردند به آبهای ایران؟ باشد قبول اخطار می دادید می رفتند بیرون. یا نه اصلا دمتان گرم که دستگیرشان کردید‌. پیگیری هم بکنید ببینید این اجانب برای چه وارد آبهای ایران شده اند (این حرف مثلا مردمی بود که امروز صدا و سیما با آنها مصاحبه می کرد. مثل همه ی مصاحبه های مزخرف دیگر). اما دیگر نشان دادن آنها در تلویزیون دولتی ایران و مثلا اعتراف آنها به جرمشان و عذرخواهی ازملت ایران!!! به خاطر کاری که انجام داده اند چه صیغه ای است؟! اصلا من فرض می کنم آنها واقعا از اینکه ایرانی ها این قدر مهمان نواز هستند به وجد آمده اند و کاملا از انکه با تجاوز به آبهای ایران به ساحت چنین ملت بزرگواری توهین کرده اند شرمنده اند و از ته دل عذر خواهی می کنند. اما شما باید جلویشان را می گرفتید که نیایند وسط تلویزیون حرف بزنند. شما که این انگلیس این استعمارگر پیر را می شناسید. می دانید چه آب زیر کاه هایی هستند! شما باید جلویشان را می گرفتید! آخر یک نفر فکر نمی کند وقتی اینها - با رضای دل البته - می آیند و در تلویزیون صحبت می کنند کسی که این تصاویر را می بیند به تنها چیزی که فکر می کند این است که اینها به زور وادار به صحبت شده اند؟! بعد آقای لاریجانی شاکی است که چرا انگلیس ها کار را رسانه ای کرده اند؟!!

وارد شدن به حریم آبهای یک کشور کار اشتباهی است. (هر چند بنده به علت بی اعتمادی به مسئولین محترم حتی به این هم شک دارم که واقعا انگلیسی ها در آبهای ایران دستگیر شده باشند). من قصد سرپوش گذاشتن روی اشتباه یک عده اجنبی را ندارم. اما آخر آدمهای حسابی این چه طرز برخورد با اشتباه - نه اصلا تجاوز عمدی - است؟ بعد شاکی هم می شوید که چرا کار رسانه ای شد؟!!!

به یمن عزیزان اداره کننده مملکت بعد از مدتی دوباره وقتی صفحه گوگلم بالا می آید بلا استثنا از سه خبر اول یکی اش مربوط به اعتراف سربازان انگلیسی است. البته بد نیست بدانید که دومی اش هم مربوط به زیمباوه است با شرایط الان آنجا و سومی اش هم مربوط به کشته شدن N نفر عراقی بدبخت در انفجاری که ساعاتی قبل رخ داد. گاهی از خودم می پرسم ما آن وسط چه می کنیم!

   + امیر حسام صلواتی ; ۳:۱٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۱/۱٠
comment نظرات ()