حرف‌های بی‌مخاطب

نکته نامه ۲

بشنويد از علی ابن ابی طالب که می‌فرمايد :

«(شما چگونه جمعيتی هستيد که) نادان‌هايتان همچنان در عمل می‌افزايند و دانشمندانتان کوتاهی می‌کنند؟! »

پی نوشت اول : اگر تا کنون نهج البلاغه را ورق نزده‌ايد هر چه سريعتر اين کار را بکنيد.منظورم اين نيست برويد بنشينيد متن عربيش را بخوانيد يک کلمه هم سر در نياوريد.ترجمه خوب فارسيش را گير بياوريد بخوانيد.نکات آموزنده بسياری دارد.توصيه می کنم اگر همه اش را هم حال نکرديد بخوانيد نامه امام به مالک اشتر (آن نامه ای که وقتی مالک می خواست به مصر برود برايش نوشت) ُوصيت امام علی به امام حسن (که قبل از جنگ صفين اکر اشتباه نکنم برايش نوشته است) و توصيه های امام به کميل بن زياد را بخوانيد.حاوی نکات بسيار خوبی از روش های زندگی و  حکوت داری هستند.گويا نامه امام به مال اشتر هم در زمره اسناد سازمان ملل طبقه بندی شده اند.البته به قول دوستی اين افتخار برای سازمان ملل است نه افتخار برای علی.اکر متن نامه را بخوانيد شايد با او هم عقيده شويد.

                                            *‌*‌*

اما دو سه تا نکته متفرقه:

سايت مجله Nature اشتراک مجانی مجلاتش را مدتی برای استفاده Online می دهد.اگر علاقمند به مطالب علمی با زبانينسبتا ساده هستيد‌(حداقل قسمتی که خلاصه مقالات است زبانش ساده است ) برويد ثبت نام کنيد تا هفتگی برايتان Newsletter بيايد!

و اينکه کاساندرا دوباره شروع به نوشتن کرده است...

 

   + امیر حسام صلواتی ; ۱:٢۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۳/٩/٧
comment نظرات ()

نکته نامه

۱)لينک زير يک بازی اينترنتی است.با کليک بر روی آن وارد بازی شويد که هزاران نفر را درگير خود کرده است!راهنمای بازی هم ساده است.در خود سايت توضيح داده است اما اگر سوالی داشتيد از من هم می توانيد بپرسيد.

<a href="http://www.fallofnations.com/play.asp?uid=14978" target="_blank">Fall of Nations - Play to Win a Game Boy Advance SP!</a>

۲)دو تا متن هست من بايد يک اصلاحيه می زدم.اولی راجع به متن بازی ايران و آلمان بود.شخصی می گفت خانمهايی که سانسور می شد آلمانی بودند که من ايرانی ذکر کرده بودم.اما اين در کل مطلب تغييری ايجاد نمی کند چون در بازی بسکتبال خانها ايرانی بودند. در ضمن اگر خانم های آلمانی با روسری بايد سانسور شوند با اين حساب تکليف خانم های آلمانی بی روسری سريال کبری ۱۱ چيست؟!

متن دوم راجع به پولی شدن واحدها بود که می گويند حدف واحدها پولی نيست هر چند من شنيده ام که آن هم پولی است.اما حوب فعلا چون مطمئن نيستم بگذاريم به حساب اينکه پولی نيست.

بعد هم دو سه تا مناسبت بود که با تاخير يادی ازشان بکنيم.

اولی تبريک عيد سعيد فطر بود.هر چند امسال اصلا دلم نمی خواست ماه رمضان تمام شود.نمی دانم چرا....

دومی مرگ ياسر عرفات بود.من به نوبه خودم تسليت می گويم.يک سری عقيده دارند او خائن شده بود اواخر عمرش به مردم فلسطين.به نظر من ادعا به دو دليل اشتباه است.دليل اول شرکت تعداد زيادی فلسطينی در مراسم تدفينش بود.هر چه باشد آنها خود خائن را بايد بهتر بشناسند چون به کسی هم اگر خيانت شده باشد بايد آنها می بودند نه ما!در ضمن يک بار همين سوال را از خودش کردند که به شما اتهام خيانت می زنند.چه نظری داريد؟! گويا گفته بوده که برای من اينکه نام فلسطين بماند مهمتر ا اين است که نام عرفات بماند...گفته قابل تاکلی است.شايد يک بار راجع به همين مسئله فلسطين هم يک چيزی نوشتم.البته من مثل برخی ديگر قصد ندارم اورا در حد يک اسطوره هم بالا ببرم.حداقل از اين جهت که خيلی اطلاعاتم در موردش زياد نيست.

مسئله سوم هم انتخابات رياست جمهوری آمريکا بود.خوشمان بيايد يا نيايد(که من خوشم نيامد!) بوش انتخاب شده است آن هم در يک انتخابات عادلانه.به رای مردم آمريکا احترام بگذاريم( اشاره ام به بعضی صحبتهای بعضی هاست که می گويند بوش متقلب است و نبايد انتخاب می شد و ... . اينکه بايد انتخاب می شد يا نه مسئله ای است که مردم آمريکا بايد به آن فکر کنند!).جالب اين است که درصد افراد شرکت کننده هم بالا بود.رقم دقيقش يادم نيست اما بالای ۸۰ درصد بود.

اميدوارم اين رقم يادمان باشد.احتمالا برای مقايسه خوب خواهد بود در انتخابات بعدی!

۴)مطلب آخر: فرض کنيد پشت سر يک نفر حرفی زده ايد و الان پشيمانيد.می خواهيد برويد عذرخواهی کنيد نمی دانيد چگونه.چه کار می کنيد؟! حالا فرض کنيد طرف استاد شماست!قضيه فرق کرد نه؟!

چيزی که هست اين است که خيلی پشيمانم!

   + امیر حسام صلواتی ; ۱۱:٤٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۳/٩/۱
comment نظرات ()