حرف‌های بی‌مخاطب

چشمها را بايد شست جور ديگر بايد ديد

فکر نکنيد که يادم رفته است.نه!

من هم می دانم که ۲۹ خرداد سالروز درگذشت چه کسی است.چگونه می توانم فراموش کنم در حالی که به شدت به دکتر شريعتی مديونم.(بله با اينکه سالها قبل از تولد من درگذشته است اما طرز تفکرش به شدت روی طرز تفکر من تاثير گذاشته است)

ياشد گرامی باد.مرد بزرگی بود که در حقش به نظر من فوق العاده ظلم شده است.اقلش اينکه هر کسی می آيد او را می خواهد به نام خود ثبت کند.همان افرادی که روزی دشمنش بودند اکنون می شوند عاشق سينه چاکش.

به قول خودش در آن زمان روشنفکران(با تعريفی که عام از روشنفکر دارد) به او خرده می گرفتند که چرا از دين می گويد و قشر سنتی  به او اين ايراداتی از اين سنخ می گرفتند که چرا وقتی کراوات می زنی از خدا و پيغمبر صخبت می کنی!

همان موقع مظلوم بود و به عقيده من الان نيز مظلوم است.

خدايش رحمت کناد.

 خواستم يک جمله بگويم که به نوعی توصيف کننده دکتر شريعتی باشد.بلافاصله اين بيت سهراب در ذهنم نقش بست که :

                    چشمها را بايد شست     جور ديگر بايد ديد

در ضمن می دانم که ۳۱ خرداد سالروز شهادت دکتر چمران نيز هست.من خيلی ايشان را نمی شناسم.اما با توصيفاتی که شنيده ام برايش احترام فوق العاده ای قائلم.

پی نوشت:شايد اگر بگويم دکتر چمران(و شايد همه شهدا) هم مظلوم هستند پر بيراه نگفته باشم.اقلش اينکه اينها را نيز عده ای به نام خود ثبت کرده اند و تنها نتيجه اش اين است که به جای اينکه جامعه (نسل جوان امروز) به شهيدش افتخار کند با آمدن نام آن شايد حتی احساس بدی هم به او دست دهد چرا که آمدن نام شهيد برايش مترادف با عده ای است که از آنها خوشش نمی آيد.و اين(استفاده ابزاری از نامها) شايد بدترين ظلمی است که می توان در حق هر فردی که نامی دارد روا داشت.

   + امیر حسام صلواتی ; ۱٢:۱۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۳/۳/۳٠
comment نظرات ()

انزجار از...

من بالشخصه انزجار خودم را از نحوه پش بازی های جام ملت های اروپا اعلام می کنم.حال آدم را با اين سانسورهای بی جا به هم می زنند و بدتر!توجه آدم بيشتر به تماشاگر ها جلب می شود تا بازی!واقعا گاهی حالم از اين...

 

   + امیر حسام صلواتی ; ۱٢:۳۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۳/۳/٢٧
comment نظرات ()